Menu

Kalejdoskop podróżniczy

Dnia 29.11.2019 r. klasy: 1FS, 2GT, 2FT, 3ET, 4FT z Technikum organizacji turystyki pod opieką nauczycieli wzięły udział w Kalejdoskopie Podróżniczym, który odbył się na CWK w Jasionce. Pierwszym prelegentem był Piotr Śliwiński, który 12 razy okrążył kulę ziemską. Jego prezentacja była opatrzona wieloma mądrościami ludowymi. Jedna z nich brzmiała „Przestań narzekać, gdy idziesz pod górę by zdobyć szczyt. Ze szczytu widać więcej.” Kolejny podróżnik Roman Stanek opowiadał o wybrzeżu Spitsbergenu i polskich stacjach badawczych. Mieliśmy okazję poznać m.in. faunę Arktyki i warunki życia polarników. Kolejną prelegentką była Magdalena Gorzkowska olimpijska biegaczka sztafetowa, której nową pasją stał się himalaizm. Zdobyła już szczyty kilku 8 – tysięczników i planuje kolejne wyprawy. Młodzież dowiedziała się jak wiele trudu wymaga przygotowanie wyprawy i jakie niebezpieczeństwa czyhają na uczestników podczas wspinaczki.

Podczas spotkania były również przeprowadzone konkursy z nagrodami. Spotkania z młodzieżą pani Magdalena zakończyła sentencją „Nie czekaj, że coś zrobi się samo. Weź sprawy w swoje ręce i działaj.” Spotkanie z podróżnikami to źródło inspiracji i swoisty drogowskaz jak zaplanować i odbyć niesamowite podróże.

Elektroniczny punkt naboru

Szkolny punkt naboru

W przypadku problemów
z logowaniem do Aplikacji Nabór,
puste podanie znajdziesz tutaj.


Poczta punktu naboru
nabor@zsgrzeszow.pl

W najbliższym czasie

od 8 czerwca 2020
Egzaminy maturalne

Dziennik elektroniczny

Biblioteka szkolna

Szczęśliwy numerek

od 12.03.2020 

Poniedziałek  ... --   --
Wtorek   --   --
Środa   --   --
Czwartek   --   --
Piątek   --   --

Partnerzy

 
  

    
 

  

Kontakt

Zespół Szkół Gospodarczych 
im. Mikołaja Spytka Ligęzy

ul. Mikołaja Spytka Ligęzy 12
35-055 Rzeszów
tel. 17 748 35 00 
sekretariat@zsgrzeszow.pl

Technikum: technik hotelarstwa - technik organizacji turystyki - technik przemysłu mody - technik żywienia i usług gastronomicznych - technik usług kelnerskich
Szkoła Branżowa I Stopnia: kelner - kucharz  - cukiernik - krawiec

Menu