Menu

Thanksgiving

W dn. 28.11.2019r, odbyły się szkolne obchody Święta Dziękczynienia zorganizowane przez nauczycieli języka angielskiego - panią Kamilę Buraś i panią Agnieszkę Solarską. Dzień rozpoczęliśmy wspólnym oglądaniem filmu „Skubani” z historią Święta Dziękczynienia w tle w ramach „ZSG Cinema”. W pokazie uczestniczyły klasy 3AT i 2AT, a nad projekcją czuwał pan Łukasz Szymański.

Ponadto, uczniowie klas 1AS, 1BS, 1CS oraz 1FT wzięli udział w zajęciach otwartych na temat historii Thanksgiving i sposobów jego celebrowania wśród współczesnych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Podczas lekcji młodzież przeniosła się w czasie do siedemnastego wieku dzięki strojom z epoki przygotowanym z pomocą pani Małgorzaty Paśko i uczniów klasy 1ES. Młodzież w czasie zajęć wykorzystywała zdobytą wiedzę w praktyce – zaproszone grupy układały obrazkową historię Święta Dziękczynienia, planowały menu na świąteczną kolację, a w końcu rywalizowały w interaktywnym quizie Kahoot. Wraz z nauczycielami sprawującymi opiekę nad klasami - panią Renatą Mac oraz panią Zorianą Fąfarą byliśmy pod wrażeniem jak dużo informacji udało im się zapamiętać. W ostatni czwartek listopada w każdym amerykańskim domu przy wspólnym stole gromadzą się członkowie rodzin oraz ich przyjaciele. U nas też nie mogło zabraknąć wspólnej biesiady – na długiej przerwie mieliśmy okazję w świątecznej oprawie wypić kawę, herbatę i poczęstować się ciasteczkiem. Można było również wykonać świąteczne selfie. Przebrani w stroje nawiązujące do historii Thanksgiving uczniowie i nauczyciele chętnie pozowali do zdjęć. Odbył się również konkurs na najciekawsze przebranie. I miejsce zdobył Krystian Kluz, 2AT II - Martyna Łuc, 1FG, III miejsce Gabriela Janas, 2AT. O uroczysty nastrój i obsługę poczęstunku zadbały panie Joanna Janda, Halina Wyskiel i Marta Lewek z klasami 4FT, 3FT. Dekoracje auli przygotowała pani Gabriela Kiepura. Dziękujemy!

W tym roku w ramach Święta Dziękczynienia postanowiliśmy nie tylko dziękować za to co otrzymaliśmy, ale także, zgodnie z tradycją święta, dzielić się tym co mamy z innymi. Thanksgiving upamiętnia wspólną ucztę rdzennych mieszkańców Ameryki i przybyłych z Anglii kolonistów. Tylko dzięki pomocy Indian koloniści mogli przetrwać pierwszą trudną zimę. My postanowiliśmy pomóc podopiecznym rzeszowskiego Domu Dziecka MIESZKO. Wiele klas włączyło się w zbiórkę zabawek, materiałów plastycznych, słodyczy i środków czystości. Jesteśmy zachwyceni Waszą szczodrością i chęcią niesienia pomocy innym. Dla zaangażowanych klas mieliśmy podziękowanie w formie kruchych ciasteczek, które przygotowały panie Bożena Kołodziej i Anastazja Porada wraz z uczniami klas 1RS, 1AS i 2AS. Dziękujemy! Zapraszamy do galerii.

Elektroniczny punkt naboru

Szkolny punkt naboru

Dokumenty możesz złożyć przy wejściu do szkoły od ul. Spytka Ligęzy.


W przypadku problemów
z logowaniem do Aplikacji Nabór,
puste podanie znajdziesz tutaj.


Poczta punktu naboru
nabor@zsgrzeszow.pl

W najbliższym czasie

Wakacje! cool

Dziennik elektroniczny

Biblioteka szkolna

Szczęśliwy numerek

od 12.03.2020 

Poniedziałek  ... --   --
Wtorek   --   --
Środa   --   --
Czwartek   --   --
Piątek   --   --

Partnerzy

 
  

    
 

  

Kontakt

Zespół Szkół Gospodarczych 
im. Mikołaja Spytka Ligęzy

ul. Mikołaja Spytka Ligęzy 12
35-055 Rzeszów
tel. 17 748 35 00 
sekretariat@zsgrzeszow.pl

Technikum: technik hotelarstwa - technik organizacji turystyki - technik przemysłu mody - technik żywienia i usług gastronomicznych - technik usług kelnerskich
Szkoła Branżowa I Stopnia: kelner - kucharz  - cukiernik - krawiec

Menu