Menu

Wymiana młodzieży – Bielefeld 2019

W dniach 19.11 - 28.11.2019, grupa młodzieży z naszej szkoły z klas: 3CT, 3FT, 3ET, 4DT3AT, przebywała pod opieką pani B. Mosna i pani D. Grys w Bielefeld w ramach wymiany młodzieży ze szkołą Carl-Severing-Berufskolleg. Nasi uczniowie wspólnie z grupą niemiecką realizowali projekt: „Tradycyjne potrawy i wypieki z regionu Nadrenii Północnej Westfalii”.

W pierwszym dniu  obejrzeliśmy ciekawą prezentację multimedialną dotyczącą Niemiec, regionu Nadrenii Północnej Westfalii i samego miasta Bielefeld. Ponadto zwiedziliśmy miasto oraz zostaliśmy zaproszeni do Burmistrza miasta. Odbyły się wycieczki krajoznawcze do Paderborn i Detmold. Nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić największe muzeum komputerów na świecie, a także przepiękny zamek. Pojechaliśmy również do Kolonii, gdzie zwiedziliśmy słynną katedrę, która wywarła na wszystkich ogromne wrażenie. Zobaczyliśmy również jedną z dzielnic Bielefeld – Bethel, której mieszkańcy w przeważającej większości są osobami niepełnosprawnymi. Z jej historią mogliśmy się  zapoznać w Muzeum  Bethel.

W trakcie pracy w kuchni i cukierni uczniowie mogli zapoznać się z metodami nauczania  w Niemczech i poszerzyć swoje słownictwo zawodowe. Na zakończenie pracy nad projektem zorganizowano spotkanie podsumowujące, na którym omówiono pracę na zajęciach praktycznych. Powstała mini książka kucharska w języku polskim i niemieckim zawierającą przepisy przygotowanych w czasie zajęć potraw. Wymiana była możliwa dzięki dofinansowaniu ze strony Polsko – Niemieckiej Współpracy młodzieży.

Zapraszamy do galerii.

Elektroniczny punkt naboru

Szkolny punkt naboru

Dokumenty możesz złożyć przy wejściu do szkoły od ul. Spytka Ligęzy.


W przypadku problemów
z logowaniem do Aplikacji Nabór,
puste podanie znajdziesz tutaj.


Poczta punktu naboru
nabor@zsgrzeszow.pl

W najbliższym czasie

Wakacje! cool

Dziennik elektroniczny

Biblioteka szkolna

Szczęśliwy numerek

od 12.03.2020 

Poniedziałek  ... --   --
Wtorek   --   --
Środa   --   --
Czwartek   --   --
Piątek   --   --

Partnerzy

 
  

    
 

  

Kontakt

Zespół Szkół Gospodarczych 
im. Mikołaja Spytka Ligęzy

ul. Mikołaja Spytka Ligęzy 12
35-055 Rzeszów
tel. 17 748 35 00 
sekretariat@zsgrzeszow.pl

Technikum: technik hotelarstwa - technik organizacji turystyki - technik przemysłu mody - technik żywienia i usług gastronomicznych - technik usług kelnerskich
Szkoła Branżowa I Stopnia: kelner - kucharz  - cukiernik - krawiec

Menu