Menu

Ku pamięci i przestrodze

Wychowanie w duchu patriotyzmu i uczenie historii swojego kraju, to jedno z najważniejszych zadań współczesnej szkoły – Zespół Szkół Gospodarczych aktywnie włącza się w ten nurt organizując liczne uroczystości. W ramach obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej uczniowie: Oliwia Hałoń, Julia Dąbrowska, Klaudia Maksimek, Agnieszka Kozieja, Michał Grzebyk, Radosław Bator pod kierownictwem nauczycieli p. Ireny Bialic, p. Beaty Kaczmarskiej i p. Łukasza Szymańskiego przygotowali program słowno - muzyczny pt. "Ku pamięci i przestrodze".
W wierszach, piosenkach i fragmentach filmów przybliżyli najważniejsze wydarzenia z tego okresu: kampanię wrześniową, okupację, zbrodnię katyńską, powstanie w getcie, powstanie warszawskie, walki Polaków na wszystkich frontach II wojny światowej.
Przedstawiony 4 października br. kilkakrotnie program, wywołał ogromne zainteresowanie wśród młodzieży, wzbudził zadumę i refleksję nad tym, co się wydarzyło. Dziękujemy młodzieży i nauczycielom za przypomnienie tak ważnych momentów z historii naszego kraju, bo naród, który traci pamięć skazany jest na bolesne doznania…

W najbliższym czasie

27 lutego 2020
VIII Salon Edukacji dla uczniów szkół podstawowych.

Zapraszamy

Dziennik elektroniczny

Biblioteka szkolna

Szczęśliwy numerek

24.02.2020 - 28.02.2020

Poniedziałek  ... 36   08
Wtorek   28   22
Środa   24   13
Czwartek   03   06
Piątek   21   27

Partnerzy

 
  

    
 

  

Kontakt

Zespół Szkół Gospodarczych 
im. Mikołaja Spytka Ligęzy

ul. Mikołaja Spytka Ligęzy 12
35-055 Rzeszów
tel. 17 748 35 00 
sekretariat@zsgrzeszow.pl

Technikum: technik hotelarstwa - technik organizacji turystyki - technik przemysłu mody - technik żywienia i usług gastronomicznych - technik usług kelnerskich
Szkoła Branżowa I Stopnia: kelner - kucharz  - cukiernik - krawiec

Menu