Menu

Jubileusz stulecia - Akademia, Szkoła ... i bal

Mocnym akcentem jubileuszu była uroczysta akademia. Tego wyjątkowego dnia swoje talenty zaprezentowali uczniowie naszej szkoły, którzy pod okiem pani Ireny Bialic, pana Łukasza Szymańskiego przygotowali program artystyczny pt. „Wspomnień czar...”. Zabrali widzów w sentymentalną podróż, nawiązując do Roku Niepodległej, łącząc wspomnienia ze scenkami ze współczesnego życia. W pięknej dekoracji Poznaliśmy Patrona szkoły, zawody, w których kształci szkoła. Przedstawienie uświetniły występ szkolnych artystów wykonujących piosenki, recytujących wiersze. Widzowie docenili talent i zaangażowanie młodzieży, nagradzając występujących gromkimi brawami. Po części oficjalnej goście skorzystali z przygotowanych przez uczniów i nauczycieli prezentacji umiejętności cukierniczych i kulinarnych. Był piękny okolicznościowy tort, bardzo dobre przekąski i pyszna kawa serwowana przez zaprzyjaźnioną firmę ”Bistro-serwis” Po rozmowach w kuluarach Wojewódzkiego Domu Kultury uczestnicy Gali przenieśli się do budynku szkoły, gdzie mogli odbyć nastrojową podróż w czasy pobierania nauki w szkole. Pięknie przystrojona, gościnna, radosna placówka czekała zna gości. A Ci zwiedzali z zaciekawieniem swoje dawne klasy, internat. Byli szczęśliwi, czasem wzruszeni, czasem zadumani. Na korytarzach można było zobaczyć wystawę o szkole. Były puchary, dyplomy, medale, które uczniowie zdobywali w konkursach, olimpiadach i turniejach sportowych. Podziękowania od instytucji, które od lat z nią współpracują. Przygotowano też specjalnie na tę okazję wyjątkowe dekoracje, prezentacje pokonkursowe umiejętności kulinarnych i cukierniczych uczniów. Był tez przepiękny stół wiejski z tradycyjnymi potrawami z polskiej kuchni. Nasi goście z zagranicy zaprezentowali swoje zwyczaje związane z nakryciem okolicznościowego stołu, poczęstowali gości przepysznym tortem z dekoracją zdjęciami podkreślającymi wieloletnią współpracę naszej i ich szkoły. Nasi pracodawcy częstowali uczestników wspaniałymi zakąskami i deserami. Wystawiono cenne pamiątki, wśród których znalazły się: stare zdjęcia, świadectwa, szkolne kroniki i dokumenty. Wspólne spotkania przy stole sprzyjały podtrzymaniu uroczystego charakteru święta szkoły i były okazją do wspomnień po latach. Uroczystości jubileuszowe były też wspaniałą okazją do integracji społeczności lokalnej : absolwentów, byłych i obecnych pracowników, uczniów oraz ich rodziców. Ciepłe słowa, poruszające historie, wzruszające podziękowania, które usłyszeliśmy od wielu osób utwierdzają nas w przekonaniu, że nasza praca ma sens, a zarazem mobilizują do kontynuowania podjętych działań. Taka odpowiedź absolwentów przybyłych na nasze wezwanie z odległych zakątków kraju i świata stała się najwspanialszym dowodem ciągle trwałej wielkości naszej szkoły.
A wieczorem – bal. Świetna muzyka, przepyszne potrawy, doskonałe towarzystwo spowodowały, że zabawa trwała do późnych godzin nocnych, a atmosfera oddawała emocje uczestników balu- przyjemność bawienia się w gronie dobrych znajomych. Szampańskie nastroje nie opuszczały nikogo ani na chwilę.

Uroczystości jubileuszowe z okazji 100 – lecia szkoły przeszły już do historii. Mamy nadzieję, że Szacowna Jubilatka, z roku na rok, mimo upływających lat, będzie pięknieć i się rozwijać. Wierzymy, że nadal będzie miejscem, w którym młodzież uczyć się będzie szacunku do hasła widniejącego na sztandarze szkoły „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Ufamy, że nas wszystkich, całą społeczność Szkoły czeka jeszcze niejeden wielki i piękny jubileusz. Mimo, iż oficjalne obchody 100-lecia szkoły zakończyły się, nie żegnamy się z Państwem. Szkoła zawsze otwarta jest dla swoich absolwentów. Miło nam będzie widzieć Państwa w murach Gastronomika każdego dnia.

Pragniemy podziękować, wszystkim, którzy swą obecnością uświetnili tę ważną dla nas uroczystość oraz tym, którzy przyczynili się do jej wyjątkowego charakteru. Dzięki zaangażowaniu i pracy grona pedagogicznego, pracowników szkoły, rodziców, sponsorów oraz zaprzyjaźnionych instytucji i sympatyków szkoły ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Wielu działań nie moglibyśmy podjąć bez Państwa wsparcia. Dzisiaj, z okazji Jubileuszu, składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy są z naszą szkołą na co dzień …
Bardzo serdecznie Dziękujemy ks. Biskupowi Janowi Wątroba Ordynariuszowi Diecezji Rzeszowskiej , który wspiera naszą szkołę modlitwą i błogosławieństwem.
Dziękujemy Panu Prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi za nieustanną dbałość o szkołę i każde dobre słowo.
Słowa podziękowania kierujemy pod adresem Wojewódzkiego Domu Kultury za okazaną pomoc przy organizacji obchodów 100 – lecia naszej szkoły.
Dziękujemy Gościom, którzy przybyli na nasze święto składamy szczególne podziękowania, gdyż swoją obecnością nadaliście państwo wysoką rangę uroczystości.

W najbliższym czasie

18, 19 marca 2020
Rekolekcje Wielkopostne

Dziennik elektroniczny

Biblioteka szkolna

Szczęśliwy numerek

24.02.2020 - 28.02.2020

Poniedziałek  ... 36   08
Wtorek   28   22
Środa   24   13
Czwartek   03   06
Piątek   21   27

Partnerzy

 
  

    
 

  

Kontakt

Zespół Szkół Gospodarczych 
im. Mikołaja Spytka Ligęzy

ul. Mikołaja Spytka Ligęzy 12
35-055 Rzeszów
tel. 17 748 35 00 
sekretariat@zsgrzeszow.pl

Technikum: technik hotelarstwa - technik organizacji turystyki - technik przemysłu mody - technik żywienia i usług gastronomicznych - technik usług kelnerskich
Szkoła Branżowa I Stopnia: kelner - kucharz  - cukiernik - krawiec

Menu