Menu

Podsumowanie Tygodnia Hotelarsko – Turystycznego

W dniach 1-8 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie odbył się Tydzień Hotelarsko-Turystyczny pod hasłem: ,,Kiedy pasja staje się twoją pracą, wtedy życie ma sens”. W ciągu tego tygodnia klasy hotelarskie i turystyczne miały możliwość posłuchania i spotkania się z zaproszonymi gośćmi z branży hotelarskiej i turystycznej oraz wzięcia udziału w wycieczkach do hoteli i na lotnisko.

Realizacja zadań rozpoczęła się poniedziałkowym wyjściem do hotelu Metropolitan. Uczniowie klasy 3FT/z2 mogli poznać strukturę organizacyjną hotelu oraz zostali oprowadzeni po obiekcie.

We wtorek uczniowie klas 1GT, 1FT, 2ET, 2FT, 2DT/z2 i 3GT uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami hotelu Hilton Garden Inn w Rzeszowie. Podczas prezentacji zostały omówione zasady pracy służby pięter i działu sprzedaży oraz historia marki Hilton.

W środę uczniowie klasy 2DT zwiedzali Port Lotniczy „Rzeszów – Jasionka”. Zostali zapoznani z najważniejszymi informacjami dot. lotniska oraz jego funkcjonowaniem. Poznali historię Portu, służby pracujące na terenie Portu, zasady odprawy biletowo – bagażowej i kontroli bezpieczeństwa oraz zakres obowiązków Lotniskowej Służby Ratowniczo – Gaśniczej z prezentacją sprzętu i pojazdów gaśniczych, a z Tarasu Widokowego mogli obserwować start samolotu lecącego do Bristolu.

W czwartek odbył się interaktywny quiz, w którym uczniowie klas 1BT, 1GT, 2DT i 3FT/z2 zmierzyli się z pytaniami z dziedziny turystyki, hotelarstwa i języka angielskiego zawodowego. Dzięki aplikacji Kahoot uczniowie rozwiązywali quiz używając swoich smartfonów, a wyniki mogliśmy śledzić na bieżąco na dużym ekranie. Liczyła się wiedza i refleks. Gra wzbudziła ogromne emocje wśród uczestników. W quizie zwyciężyła Małgorzata Stulin z klasy 2DT, na podium znaleźli się również Katarzyna Majewska z klasy 1GT oraz Patryk Skolimowski z klasy 2DT.

Piątek rozpoczął się wycieczkami do dwóch hoteli: klasa 2FT/z1 miała możliwość obejrzenia wyposażenia apartamentów Apart Hotel 12, natomiast klasa 1FT została oprowadzona po hotelu Hilton Garden Inn. W tym samym dniu odbyło się również spotkanie z podróżnikiem, który bardzo ciekawie, poprzez swoje doświadczenia, opowiadał o Islandii, prezentując jednocześnie zdjęcia i filmiki związane z tym krajem. Młodzież z klas 1FT, 1GT, 2DT, 2ET i 3GT miała możliwość poznania kultury, tradycji oraz atrakcji turystycznych Islandii.
W poniedziałek uczniowie klasy 1GT i 2ET zwiedzali Port Lotniczy „Rzeszów – Jasionka”. Program zwiedzania Portu przebiegał w ten sam sposób, jak w środę, kiedy to uczniowie klasy 2DT zwiedzali Port.

Drodzy uczniowie klas hotelarskich i turystycznych – dziękujemy Wam za wspólną zabawę, życzymy wszystkiego dobrego w realizowaniu i odkrywaniu własnych pasji! Podziękowania dla wszystkich nauczycieli i pracowników obsługi, dzięki którym Tydzień Hotelarsko-Turystyczny odbył się bez przeszkód, składają organizatorki – A. Mikielewicz, J. Kilarska i K. Buraś. Zapraszamy do galerii.

Elektroniczny punkt naboru

Jubileusz Szkoły

Dziennik elektroniczny

Biblioteka szkolna

Partnerzy

 

  

    

 

 

 

Szczęśliwy numerek

10.06.2019 - 14.06.2019

Poniedziałek  ... 36   07
Wtorek   18   20
Środa   02   17
Czwartek   22   31
Piątek   25   19

Kontakt

Zespół Szkół Gospodarczych 
im. Mikołaja Spytka Ligęzy

ul. Mikołaja Spytka Ligęzy 12
35-055 Rzeszów
tel. 17 748 35 00 
sekretariat@zsgrzeszow.pl

Technikum: technik hotelarstwa - technik organizacji turystyki - technik przemysłu mody - technik żywienia i usług gastronomicznych - technik usług kelnerskich
Szkoła Branżowa I Stopnia: kelner - kucharz  - cukiernik - krawiec

Menu