Menu

Tydzień kariery

W dniach 14-21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Kariery. W ramach tej inicjatywy odbył się szereg zajęć i eventów związanych z tematyką planowania kariery zawodowej.

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem akcji, 9.11, odwiedzili nas przedstawiciele wiedeńskiej firmy LKW WALTER. Opowiedzieli oni uczniom klas 4ET, 2FT, 2ET, 2DT i 3FT o realiach pracy w branży logistycznej w Austrii.

W środę 14.11 gościliśmy przedstawicieli Ochotniczych Hufców Pracy. Panie opowiedziały uczniom klas trzecich o ofercie OHP dostępnej bezpłatnie dla młodzieży oraz udzieliły wskazówek jak bezpiecznie wyjeżdżać do pracy za granicę.

W czwartek 15.11 odwiedzili nas przedstawiciele rzeszowskiej restauracji Lord Jack. Pani Barbara Jaskółka, która zajmuje się m.in. rekrutacją pracowników, udzieliła uczniom wielu cennych wskazówek dotyczących podejmowania pracy w gastronomii i hotelarstwie. Towarzyszący jej pan Maksymilian Mądro pełniący funkcję event managera opowiedział o praktycznych aspektach pracy w branży. W spotkaniach wzięły udział klasy 1CT, 1DT, 2BT, 2CT i 2FT.

Piątek 16.11 był Dniem relaksu, w którym dbaliśmy o nasze ciała i umysły. Strefa relaksu z grami i zabawami logicznymi oraz Niepodległościowy escape room pozwoliła odprężyć się fizycznie i poćwiczyć swoje szare komórki.

Tego samego dnia, na uczniów wszystkich klas czwartych czekali doradcy zawodowi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie. Przeprowadzili oni dla przyszłych absolwentów spotkania informacyjne pt. „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy?”.

W poniedziałek 19.11 chętni uczniowie klas czwartych, trzecich i drugich - łącznie ponad 50 osób - rywalizowali w szkolnym etapie konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych "Poznaj swoje prawa w pracy" organizowanym przez Państwową Inspekcję Pracy. Zwycięzcami zostały: Anna Moszkowicz (kl. 3CT) oraz Karolina Szobak (kl. 4AT). Będą One reprezentować naszą Szkołę w regionalnym etapie konkursu. Trzymamy kciuki i liczymy na udany start!

We wtorek 20.11 odbyło się podsumowanie Tygodnia Kariery w formie happeningu na korytarzu szkolnym. Do wspólnej zabawy i rozwiązywania quizów dotyczących planowania przyszłości zawodowej i sporządzania dokumentów aplikacyjnych zaprosiły panie J. Domaradzka i K. Buraś wraz z uczniami klas 2DT i 2CT. Na chętnych czekały smakowite upominki.

Ponadto, przez cały tydzień na lekcjach przedsiębiorczości przeprowadzane były autotesty: predyspozycji i zasobów osobistych „Jaki jestem” oraz "Kwestionariusz zainteresowań zawodowych", a w wybranych klasach pierwszych na godzinach z wychowawcą odbyły się zajęcia z doradcą zawodowym.

W organizację Tygodnia Kariery 2018 włączyli się opiekunowie SzOK, szkolny doradca zawodowy, pedagodzy szkolni oraz kierownik szkolenia praktycznego. Dziękujemy nauczycielom i pracownikom obsługi za współpracę, a uczniom za włączenie się w akcję. Do zobaczenia za rok!

Jubileusz Szkoły


Napisz do nas: 100lat@zsgrzeszow.pl

Zapraszamy

Dziennik elektroniczny

Biblioteka szkolna

Partnerzy

 
  

    

 

 

Szczęśliwy numerek

17.12.2018 - 21.12.2018

Poniedziałek  ... 05   17
Wtorek   04   23
Środa   21   29
Czwartek   22   26
Piątek   09   18

Kontakt

Zespół Szkół Gospodarczych 
im. Mikołaja Spytka Ligęzy

ul. Mikołaja Spytka Ligęzy 12
35-055 Rzeszów
tel. 17 748 35 00 
sekretariat@zsgrzeszow.pl

technik hotelarstwa - technik obsługi turystycznej - technik żywienia i usług gastronomicznych - kelner - technik przemysłu mody - kucharz  - cukiernik - krawiec

Menu