Menu

Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu

W dniu 10 października 2018 r. po raz kolejny w naszej szkole zorganizowaliśmy „Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu”. Impreza ta włączona jest do szkolnego kalendarium. Celem obchodów Dnia Wegetarianizmu jest przede wszystkim propagowanie wśród młodych ludzi zdrowego stylu odżywiania oraz poszerzenie wiedzy na temat diety wegetariańskiej. Nauczyciele przedmiotów gastronomicznych przygotowali wraz z uczniami przepyszne potrawy wegetariańskie.

Uczniowie klasy 1ET i 3DT Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką pani M. Drewniak przygotowali tartinki z ziołowym twarożkiem, babeczki z musem dyniowym i imbirem, warzywa z dipem koperkowo - czosnkowym oraz owoce sezonowe (jabłka, śliwy, gruszki). Grupa kucharzy z klasy 3AZ Zasadniczej Szkoły Zawodowej pod opieka pani K. Bomby zaserwowała pierogi pieczone ze szpinakiem oraz paszteciki drożdżowe z kapustą. Uczennice klasy 3CT Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Karolina Antoniszyn, Julia Gudyka, Paulina Kornecka i Anna Moszkowicz pod kierunkiem pani A. Kowal do degustacji przygotowały: pasztet z soi i suszonych pomidorów, pasztet z dyni oraz szarlotkę. Uczniowie klasy 3FT Technikum kelner, pod opieką pani H. Wyskiel przepięknie udekorowali stół, na którym zostały umieszczone wszystkie smakołyki przygotowane przez naszych uczniów. Podczas długiej przerwy odbyła się degustacja przygotowanych potraw.

Biblioteka szkolna z tej okazji przygotowała wystawę, z której można było się dowiedzieć czym jest wegetarianizm, jakie są jego odmiany, jaki może mieć wpływ na nasze zdrowie oraz wystawę książek związanych z wegetarianizmem. Zapraszamy do galerii.

Elektroniczny punkt naboru

Jubileusz Szkoły

Dziennik elektroniczny

Biblioteka szkolna

Partnerzy

 
  

    

 

 

Szczęśliwy numerek

22.04.2019 - 26.04.2019

Poniedziałek  ... --   --
Wtorek   --   --
Środa   37   14
Czwartek   22   17
Piątek   11   36

Kontakt

Zespół Szkół Gospodarczych 
im. Mikołaja Spytka Ligęzy

ul. Mikołaja Spytka Ligęzy 12
35-055 Rzeszów
tel. 17 748 35 00 
sekretariat@zsgrzeszow.pl

technik hotelarstwa - technik obsługi turystycznej - technik żywienia i usług gastronomicznych - kelner - technik przemysłu mody - kucharz  - cukiernik - krawiec

Menu